خدمات بینایی ماشین

خدمات بینایی ماشین

شرکت ویراسنس به عنوان یک شرکت بینایی ماشین در شهر مشهد و با تمرکز بر حوزه نوین هوش مصنوعی و خدمات بینایی ماشین و تکنیک­های پردازش تصویر، خدمات سفارشی و متنوعی را در حوزه­ های تولید و صنعت، خدمات شهری، پزشکی و همچنین در حوزه کشاورزی ارائه می دهد.

بینایی ماشین در بسیاری از صنایع کاربردهای وسیعی دارد. با استفاده از این فناوری می­ توان راندمان تولید را افزایش داد و از هدر رفت انرژی، زمان و منابع مالی جلوگیری کرد. بکارگیری بینایی ماشین کمک می­کند خطای انسانی به کمترین میزان خود برسد.

استفاده از دید ماشینی می ­تواند باعث کاهش استهلاک ماشین­ آلات و ابزار تولید شود و در نهایت سبب کاهش هزینه­ های تعمیر و نگهداری ماشین­های صنعتی می­ شود.

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش یافته های پزشکی و توسعه فناوری­های هوشمندسازی، دستگاه­هایی که زمانی فقط در مراکز درمانی دیده می شد؛ اکنون بصورت افزونه­ های قابل حمل و ارزان قیمت درآمده و وظیفه آن پایش سلامتی افراد است. این ابزارها با استفاده از سنسورهای مختلف وظیفه اندازه­ گیری پارامترهای مختلف پایش سلامتی را برعهده دارند. بخشی از این سنسورها به فناوری بینایی ماشین مجهز هستند.

بینایی ماشین در حوزه خدمات شهری بسیار کاربردی است. این فناوری می­ تواند باعث سرعت بخشیدن به فرآیندهای شهری همچون کنترل ترافیک، کنترل تردد، الکترونیکی کردن بسیاری از فرآیندهای سنتی و افزایش ایمنی و امنیت شهروندان شود.

این سامانه می­ تواند در افزایش ایمنی مردم و بخصوص شاغلین در شغل­های پرخطر سودمند باشد و از بروز حوادث جبران­ ناپذیر جلوگیری کند و یا تبعات آن را به حداقل برساند.

یک سیستم بینایی ماشین می­ تواند با شناسایی برخی از جرائم، سبب پیشگیری و افزایش امنیت اماکن عمومی و خصوصی شود. با این فناوری می­ توان، برخی اعمال مشکوک مانند بالا رفتن از دیوار، ورود به حریم خصوصی و ارتکاب سرقت را تشخیص داد و از آن جلوگیری کرد.

یک کاربرد دیگر بینایی کامپیوتر افزایش راندمان کشاورزی است. با بینایی ماشین می­ توان اراضی زیر کشت را کنترل کرد و یا به ایجاد یک سیستم سورتینگ هوشمند، محصولات کشاورزی را به لحاظ کیفیت و استراتژی فروش تفکیک و بسته­ بندی کرد.