ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی

ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی

شرکت هوش مصنوعی “ویراسنس” به عنوان خدمات دهنده هوش مصنوعی، پردازش تصویر و بینایی ماشین به­ واسطه توانایی و دانش فنی خود توانسته در حوزه “ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی”، خدمات قابل توجه و نوینی را ارائه دهد.

 با توجه به رشد سریع هوش مصنوعی و توجه ویژه ای که از سوی شرکت­ های مختلف به حوزه پردازش تصویر و بینایی ماشین وجود دارد؛ مجموعه ویراسنس خدمات متنوعی را در این حوزه­ ها ارائه نموده است. سیستم ­های ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی دارای اهمیت غیر قابل انکاری در حفاظت از سلامت افراد و سرمایه­ های اقتصادی است. از این رو وجود سامان ه­ای یکپارچه که توانایی بررسی پتانسیل­ های ایجاد کننده ریسک ایمنی و امنیت را دارا است؛ می­ تواند بسیار مفید و قابل توجه باشد.

شرکت ویراسنس در راستای افزایش سطح ایمنی و امنیت در بخش ­­های مختلفی همچون، حوزه خدمات شهری و صنایع و اقدام به طراحی سامانه نوین پایش و شناسایی ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی کرده­ است. خدمت ارائه شده توسط شرکت هوش مصنوعی ویراسنس بر پایه بینایی ماشین و پردازش تصویر بوده است.

سیستم­ های بینایی ماشین ویراسنس بر پایه الگوریتم ­های هوش مصنوعی بنا شده است و با دقت بالایی مانند یک نگهبان یا مامور HSE شبانه­ روزی و دائمی وظیفه پایش ایمنی و امنیت افراد و دارایی­ های حقیقی و حقوقی را بر عهده می­ گیرد.

الگوریتم­ های پردازش تصویر ما با استفاده از دانش نیروی متخصص و جوان کشور به بهترین شکل ممکن و برای وظایف مشخصی بهینه شده است. شرکت­ های بزرگی در دنیا به توان واقعی در حوزه ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی دست یافته ­اند؛ که شرکت هوش مصنوعی ویراسنس یکی از این شرکت­ ها است. سامانه های ایمنی و امنیت ما کاملاً بومی بوده و دارای امنیت سایبری بالایی است.

کاربردهای سیستم های ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی

با استفاده از سامانه­ های ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی، می ­توان تصاویر تمامی دوربین­ های مداربسته و یا صنعتی را تحت این سامانه و نظارت هوش مصنوعی قرار داد و هر دوربین را به یک ناظر شبانه ­روز و دقیق بدل کرد.

سامانه طراحی شده توسط تیم ویراسنس ویژگی­ های منحصربفردی دارد. از جمله:

  • تشخیص حادثه برای افراد
  • پیشگیری از وقوع حادثه
  • تشخیص تجهیزات و شناسایی اشیا تعریف شده
  • شناسایی ورود غیر مجاز
  • تشخیص تجمع و تعداد افراد
  • دقت و سرعت بالا در پردازش
  • پشتیبانی از دوربین­ های مداربسته و صنعتی

ویژگی­ های فوق بخشی از توانایی ویراسنس بوده و کلیه این ویژگی­ ها پیشنهادی است. تیم متخصص شرکت هوش مصنوعی ویراسنس توانایی اجرا پروژه­ ها و ایجاد قابلیت­ های سفارشی کارفرما را دارد.

سامانه نظارت هوشمند بیدار یکی از محصولات شرکت هوش مصنوعی ویراسنس در حوزه ایمنی و امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی است. این سامانه با استفاده از الگوریتم­ های بینایی ماشین و تکنیک ­های هوش مصنوعی وظیفه نظارت از یک مکان را در سازمان­ ها و یا سایت­ های صنعتی و کارگاهی به عهده گرفته و پس از شناسایی هرگونه اقدامی که باعث کاهش سطح ایمنی و امنیت شود هشدارهای لازم را به سیستم امنیتی و یا ماموران HSE ارسال می ­نماید تا از حادثه احتمالی جلوگیری نموده و یا اقدامات لازم پس از وقوع حادثه به سرعت صورت پذیرد.

یکی از خدماتی که شرکت ویراسنس به توان فنی آن رسیده است. تشخیص دود و آتش در یک ساختمان و یا سایت کارگاهی است. سیستم­ های هوش مصنوعی و بینایی ماشین به عنوان یک مکمل برای سنسورهای فیزیکی دود و آتش می­ تواند تشخیص حادثه را به دقت بالایی برساند و در صورت ایجاد آلارم حریق تایید کننده حریق و آتش­سوزی باشد.

بینایی ماشین و هوش مصنوعی دارای توانایی و قابلیت­ های بیشماری بوده که هر روزه بیشتر و بیشتر شده و راه­ حل­ های بیشتری را برای طیف وسیعی از چالش­ ها ایجاد می­ کند. شرکت هوش مصنوعی ویراسنس مفتخر است با ارائه راه­ حل­ های مبتنی بر هوش مصنوعی به عنوان شرکت پیشگام، چالش ­های ایمنی و امنیت سازمان­­ ها و صنایع مختلف را بر طرف سازد.